Potrzebny jest do tego elektrozawór , przekaźnik i włącznik.
Elektrozawór podpinamy w miejsce wężyka nr.3 pod gaźnikiem
i zaczepiamy tak by nie spadł
Następnie podłączamy kable masa (-) ja swoją podpięłem pod śrubę pokrywy zaworów.
i kabel sterujący czyli plus który powędruje do wnętrza poprzez otwór poniżej akumulatora.
Kolejnym zadaniem jest połączenie włącznika z przekaźnikiem i podpięciem całości do zasilania.
Jako że elektrozawór jest zamknięty i otwiera się dopiero po podłączeniu napięcia a my potrzebujemy otwarty ,musimy zastosować przekaźnik, który będzie utrzymywał otwarty przelot i zamknie nam wężyk nr.3 dopiero po naciśnięciu przełącznika.
Podobnie jak przełącznik tak i przekaźnik jest dwu pozycyjny co pozwala na zrealizowanie naszego projektu
A więc podłączamy napięcie (+ po zapłonie) pod środkowy pin włącznika a masę (-) pod dolny. Ja zastosowałem włącznik z żarówką sygnalizującą stąd to podłączenie. Jeśli zastosujecie zwykły to masa nie jest potrzebna.
Następnie łączymy środkowy pin włącznika z pinem 87 w przekaźniku (zwykle tak oznaczony) a górny pin włącznika z cewką przekaźnika. Drugi pin cewki przekaźnika łączymy z masą a następnie wyprowadzamy przewód z pinu 30 w przekaźniku do elektrozaworu.
Ważne żeby całość podłączyć do plusa po zapłonie aby całość nie pracowała w trakcie kiedy silnik nie pracuje tzn zapłon nie jest włączony.
Dodatkowo schemat przekaźnika jeśli by nie był opisany 1i 2 to piny cewki przekaźnika 87, 87a i 30 to zworki
Ta modyfikacja nie dodaje dodatkowych koni, ale ma swoje plusy, pozwala zlikwidować "dziurę" przy przyspieszaniu ,która występuje w okolicy 3-3,5 tyś obrotów i poprawia płynność przyspieszania.
Powodzenia w modach.